Odkryj bohatera #wiktoria1920

Stowarzyszenie Chociszewo – Wspólna Przyszłość w Chociszewie w partnerstwie z Stowarzyszeniem Przysposobienie Wojskowe Leśników im. Adama Loreta, z siedzibą w Rogoziniec 115/2, Zespołem Szkół Leśnych w Rogozińcu, z siedzibą w Rogoziniec 115/2 i Zespołem Edukacyjnym w Brójcach, z siedzibą w ul. Polna 6 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej” #wiktoria 1920 realizuje projekt pt. Odkryj Bohatera.
W ramach tego projektu realizowane będą następujące działania:

  • ODKRYWANIE BOHATERA – wystawa stanowiąca bazę wiedzy dotyczącej kampanii i wiktorii 1920 – uzupełniona o elementy regionalne,
  • namalowanie murali, które będą opowiadały o wiktorii 1920 (Wybór jaki ma być namalowany mural zostanie wyłoniony w ogłoszonym wśród mieszkańców i młodzieży konkursie.)
  • W ŻOŁNIERSKIM PLECAKU – rekonstrukcja militarną – pokaz uzbrojenia i umundurowania polskiego i rosyjskiego z 1920 r.
  • ognisko w trakcie którego zaprezentowane zostaną w formie gawędy opowieści z wydarzeń wiktorii 1920 oraz zaśpiewane przez uczestników pieśni wojskowe z tamtych czasów.
  • Dodatkową atrakcję będzie stanowiła możliwość zjedzenia zupy z wojskowej kuchni.

Chcemy aby wystawa opowiadająca o wiktorii 1920 roku ukazywała również wkład w to zwycięstwo naszych przodków. Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców o udostępnienie wszelkich materiałów – zdjęć, dokumentów, listów i itp. Zdajemy sobie sprawę, że są to bardzo cenne dla danej rodziny materiały, dlatego proponujemy aby chęć ich udostępnienia zgłosić ks. Proboszczowi lub katechecie Pawłowi Pawłowskiemu. Następnie zostaną one sfotografowane lub zeskanowane i przygotowane do wystawy. Również jeśli w zasobach rodziny są wspomnienia czy opowieści to chętnie je spiszemy. Zebrane materiały pozwolą nam na zaprezentowanie pozyskanych materiałów na wystawie.

Zapraszamy mieszkańców do aktywnego uczestniczenia w działaniach projektowych a tym samym włączenia się w świętowanie wiktorii 1920 roku. O wszystkich wydarzeniach będą informowały plakaty.

Galeria zdjęć (2):

Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie

Pliki do pobrania:

Wróć do listy wpisów