Zdrowe zapomniane potrawy

Trzcielscy Seniorzy zorganizowali pokaz zdrowych, często zapomnianych potraw kresowo-regionalnych. Na zaproszenie Seniorów odpowiedzieli mieszkańcy Chociszewa, Lutola Suchego i Brójec. Po uroczystym przywitaniu panie z Trzciela zaprosiły do degustacji przygotowanych potraw. A tych znalazło się na stołach aż kilkanaście. Wśród nich takie jak: zupa dyniowa, kwaśne jaja, mamałyga, naworka, polewka, pierogi z kaszą gryczaną, pieczone jabłka i pieczywo z plackiem drożdżowym z kruszonką. Natomiast panowie z Trzciela przygotowali niespodziankę w postaci kilku miejscowych nalewek.

Teraz czas na rewanż – panie z Chociszewa i okolic przygotują według poznanych przepisów potrawy i zaproszą do degustacji mieszkańców Trzciela. Jesteśmy pewni, że i tym razem nie zabraknie smacznych potraw i nalewek.

Spotkanie zorganizowane zostało przez trzcielskich seniorów przy wsparciu Gminnej Biblioteki Publicznej w ramach projektu „Jarmark Rozmaitości” realizowanym w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Chociszewo – Wspólna Przyszłość, a finansowanym przez Program Lokalne Partnerstwa PAFW.

Galeria zdjęć (18):

Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Wróć do listy wpisów