Tropem Wilczym 2023 – relacja

Trzciel w woj. lubuskim był jednym z wielu miejsc w Polsce, w którym 5 marca 2023 roku na sportowo uczczono Żołnierzy Wyklętych.

Główni organizatorzy: Stowarzyszenie Chociszewo – Wspólna Przyszłość w Chociszewie i Zespół Edukacyjny w Trzcielu już po raz ósmy umożliwili mieszkańcom, młodzieży i dzieciom zamanifestowanie postawy patriotycznej. W zorganizowanym biegu na 1963 m wystartowało 28 uczestników. Najlepszy był Marcel Michałek a tuż za nim przybiegli Patryk Szymański i Aleksander Szymański. Na trasę o długości 6 km (trasa liczyła dokładnie 6100 m) wystartowało 19 uczestników i tutaj rywalizacja wyglądała następująco: I – Dominik Turecki, II – Karol Repich i III – Wiktor Podrez a „na kijkach” najlepszy był Maciej Rudawski.

Najwięcej jednak emocji wśród widzów wywołał tzw. Bieg Malucha, w którym startowały dzieci z przedszkola i klas I-III Szkoły Podstawowej a do rywalizacji stanęło ich 45. Rywalizowali na odcinku 330 metrów. Wśród przedszkolaków najszybciej trasę pokonali Antoś Glapka, Oliwia Galus i Szymon Nowak. W pierwszej grupie wiekowej najszybsi byli Alicja Hermeta, Leon Szmyt i Wojciech Siemiatowski. Wśród drugich klas najszybszy był Oskar Szrama a za nim kolejno Anna Kurzawa i Maksymilian Pucek. Wśród trzecich klas najszybciej pokonał trasę Konrad Konieczny, Laura Minge i Maksymilian Polus.

Już tradycją Biegu Tropem Wilczym w Trzcielu jest możliwość rozgrzania się i posilenia pyszną grochówką wojskową serwowaną każdemu. W tym roku do uczestników Biegu i organizatorów skierował  List Pan Prezydent Andrzej Duda.

Galeria zdjęć (58):

Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie

Pliki do pobrania:

Wróć do listy wpisów