Odkryj bohatera

Stowarzyszenie zakończyło realizację projektu pt. „Odkryj Bohatera”. Projekt finansowany był ze środków finansowych Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej #wiktoria 1920”.

Był on realizowany w partnerstwie następujących organizacji:
1. Stowarzyszenie Chociszewo – Wspólna Przyszłość w Chociszewie,
2. Stowarzyszenie Przysposobienie Wojskowe Leśników im. Adama Loreta,
3. Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu,
4. Zespół Edukacyjny w Brójcach.

Działania projektowe zmierzały do tego, aby młodzi ludzie potrafili odkrywać, dokumentować, poznawać, rozumieć, pytać, słuchać oraz wykorzystywać poznaną wiedzę, która jest często blisko nich, zachowywać ją i przekazywać innym. Pierwsze działania zmierzały do odkrycia osób i wydarzeń związanych z walką o odzyskanie wolności i kampanii wojennej 1920 r. Poszukiwanie w Internecie, literaturze, poznanie życia, niezwykłej historii osób i miejsca i na tej podstawie przygotowano wystawę ukazującą nie tylko zwycięską wiktorię warszawską ale całą kampanię 1920 r.

Zorganizowaliśmy też dla mieszkańców i młodzieży szkolnej rekonstrukcje walk połączone z prezentacją uzbrojenia i gawędą ogniskową. Trwałość działań została zapewniona poprzez wyłonienie w konkursie a następnie namalowanie w trzech miejscowościach okolicznościowych murali.

Galeria zdjęć (46):

Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Wróć do listy wpisów