Ksiądz Mieczysław Pospiech odchodzi po 8 latach

Osiem lat trwała posługa kapłańska księdza Mieczysława Pospiecha w parafii Chociszewo. Od 1 sierpnia będzie nowym proboszczem w parafii Najświętszej Trójcy w Ochli k/Zielonej Góry. Zamieni się z księdzem Stanisławem Stefańczykiem, związanym z Ochlą od 2006 roku.

Parafia Chociszewo została oficjalnie przekazana już nowemu księdzu, którego będziemy mieli możliwość zobaczyć już w czwartek o godz. 18:00. Msza święta powitalna odbędzie się w Chociszewie. Dla tych, którzy nie będą mogli przyjść na czwartkową eucharystię kolejna okazja do ujrzenia nowego proboszcza pojawi się w niedzielę.

Na stronie internetowej www.chociszewo.pl były ksiądz proboszcz Mieczysław Pospiech umieścił otwarty list pożegnalny, w którym dziękuje wszystkim parafionom. Zapewnia o modlitwie i prosi o błogosławieństwo. Ostatnią mszę świętą w Chociszewie odprawił 28 lipca.

„31 lipca 2013 roku kończy się czas mojego duszpasterzowania i zamieszkiwania w Parafii Chociszewo. Dekretem księdza biskupa od 1 sierpnia obejmuję urząd proboszcza w parafii Ochla koło Zielonej Góry. Na koniec mojego 8-letniego pobytu w parafii dziękuję wszystkim parafianom i innym współpracownikom za wspólną w tym czasie drogę i pielgrzymowanie do nieba; za modlitwę, za wszelką pomoc w realizacji planów duszpasterskich i osobistych. Jednocześnie przepraszam za zło, zgorszenie, które być może miało miejsce i proszę w dalszym ciągu o pamięc modlitewną. Osobne podzękowania składam też tym wszystkim, którzy odwiedzali i opiekowali się moją mamą, z którą mieszkałem. Następcy, nowemu proboszczowi księdzu Stanisławowi życzę wielu łask Bożych w pracy w tej parafii. Zapewniam też, że za Was drodzy parafianie, jak i za Waszego nowego proboszcza będę modlił się do Boga prosząc o wszelkie błogosławienstwo.”

Nie pozostaje nam nic innego jak podziękować księdzu Mieczysławowi za pracę i trud włożone w naszą parafię. Również zapewniamy o modlitwie i składamy serdeczne Bóg zapłać za 8 lat owocnej współpracy.

Galeria zdjęć (9):

Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Wróć do listy wpisów