Jarmark Wolności

28 września 2019 r. na terenie Zespołu Edukacyjnego w Brójcach odbył się Jarmark Wolności. W ramach wydarzenia zorganizowano dla mieszkańców Brójec i okolicznych miejscowości następujące atrakcje: Festiwal gier plenerowych – Tajemnica Starego Lasu, wystawę modeli kartonowych przygotowanych przez dzieci, Przegląd Pieśni Patriotycznej w wykonaniu uczennic z Zespołu Edukacyjnego w Brójcach, bieg uliczny ulicami Brójec o długości 2300 metrów, koncert zespołu Fabryka – Nie pytaj o Polskę, teatr ognia w wykonaniu grupy Bombastic z Bukowca.

W trakcie Jarmarku Wolności Policja zaprezentowała symulator zderzeń, gdzie każdy w sposób bezwypadkowy mógł poznać na sobie skutki wypadku. W trakcie trwania całej imprezy prezentowane były sposoby udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, pokaz żywych ptaków oraz serwowana była grochówka wojskowa prosto z kociołka nad ogniskiem. Porządek zabezpieczali jak zwykle niezastąpieni druhowie z OSP Brójce i Chociszewo.

Jarmark Wolności został zorganizowany w ramach kilku projektów realizowanych przez Stowarzyszenie: projekt pt. „Jarmark Wolności” w ramach Konkursu Specjalnego – 30 lat wolności 1989 – 2019 w Programie Równać Szanse finansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności; projekt pt. „Stawiamy na młodzież” w ramach Lubuskich Obywatelskich Inicjatyw Młodzieżowych finansowany przez Zarząd Województwa Lubuskiego; projekt pt. „Dla Niepodległej” w ramach Wieloletniego Programu Niepodległa na lata 2017 – 2022; projekt pt. „Dla Niepodległej” w ramach Programu Rozwój społeczności lokalnych w Gminie Trzciel finansowany przez Gminę Trzciel.

Galeria zdjęć (247):

Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Wróć do listy wpisów