Bieg Tropem Wilczym w Trzcielu

Trzciel w woj. lubuskim był jednym z wielu miejsc w Polsce, w którym 3 marca 2019 roku na sportowo uczczono Żołnierzy Wyklętych. Główni organizatorzy: Stowarzyszenie Chociszewo – Wspólna Przyszłość i Zespół Edukacyjny w Trzcielu już po raz czwarty umożliwili mieszkańcom, młodzieży i dzieciom zamanifestowanie postawy patriotycznej. W zorganizowanym biegu na 1963 m wystartowało 43 uczestników. Najlepszy był Daniel Jackowski z Międzyrzecza z czasem 7,20 a tuż za nim przybiegli Łukasz Frański z Nowego Tomyśla, który osiągnął czas 7,40 a tuż za nim Emil Frański z Lewiczynka z czasem 8,40. Na trasę o długości 5 km (trasa liczyła dokładnie 6100 m) wystartowało 24 uczestników i tutaj rywalizacja wyglądała następująco: I – Arkadiusz Janowski z czasem 23,42; II – Marek Kunysz i III – Ernest Frański.

Najwięcej jednak emocji wśród widzów wywołał tzw. Bieg Malucha, w którym startowały dzieci z przedszkola i klas I-III Szkoły Podstawowej a do rywalizacji stanęło ich 33. Rywalizowali na odcinku 330 metrów. W pierwszej grupie wiekowej najszybsi byli Blanka Telman, Ola Merda i Orwat Franciszek. Wśród drugich klas najszybszy był Łodyga Adam a za nim kolejno Cichowski Nikodem i Miłosz Cichowski. Wśród trzecich klas najszybciej pokonała trasę Sandra Ograbek, Bartek Nawrot i Światosław Bynhem.

W tym roku Bieg Tropem Wilczym organizowany jest również w Zespole Szkół Leśnych w Rogozińcu, w którym uczestniczyło 30 uczniów i pracowników szkoły oraz przy Zespole Edukacyjnym w Brójcach. Już tradycją Biegu Tropem Wilczym w Trzcielu jest możliwość rozgrzania się i posilenia pyszną grochówką wojskową.

Galeria zdjęć (153):

Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Wróć do listy wpisów