Bieg Tropem Wilczym w Trzcielu

Trzciel w woj. lubuskim był jednym z wielu miejsc w Polsce, w którym 1 marca 2020 roku na sportowo uczczono Żołnierzy Wyklętych. Główni organizatorzy: Stowarzyszenie Chociszewo – Wspólna Przyszłość i Zespół Edukacyjny w Trzcielu już po raz piąty umożliwili mieszkańcom, młodzieży i dzieciom zamanifestowanie postawy patriotycznej. W zorganizowanym biegu na 1963 m wystartowało 46 uczestników. Najlepsi z mężczyzn byli: Tomasz Szafraniec, Ernest Frański i Łukasz Frański z dziewcząt najszybciej linię mety przekroczyła Julia Ciesielska a następnie Marcelina Nowak i Beata Gandecka. W biegu na 5 km (trasa liczyła dokładnie 6350 m) wystartowało 21 uczestników i tutaj końcowa klasyfikacja wyglądała następująco – panowie: I – Adrian Kowal; II – Łukasz Kunysz i III – Arkadiusz Janowski; wśród pań: I – Katarzyna Rudnicka; II – Anna Wośko; III – Kinga Walentowska .

Najwięcej emocji wśród widzów wywołał jednak tzw. Bieg Malucha, w którym startowały dzieci z przedszkola i klas I-III szkoły podstawowej. Łącznie do rywalizacji stanęło 86 młodych biegaczy i biegaczek. Rywalizowali na odcinku 330 metrów. W pierwszej grupie wiekowej najszybsi byli Aleksandra Simieniel, Adam Dawidowicz, Dawid Fiłka, Maksymilian Polus. W klasach pierwszych najszybciej linię mety przekroczyli: Konrad Frąckowiak, Nikola Mielcarek, Nikodem Pisorek, Laura Walentowska, Iskut Bogden i Julia Janas. Wśród drugich klas najszybszy był Franciszek Orwat a za nim kolejno Blanca Telman, Marcel Michałek, Olga Merda, Maksymilian Liszkowski i Zofia Twardowska. Wśród trzecich klas najszybciej pokonał trasę Nikodem Cichowski, Julia Hejman, Mateusz Sadowski, Małgorzata Stefiniak, Bartosz Kudlok i Lena Kowalczyk.

W tym roku Bieg Tropem Wilczym organizowany był również w Zespole Szkół Leśnych w Rogozińcu, w którym uczestniczyło 65 uczniów i pracowników szkoły oraz przy Zespole Edukacyjnym w Brójcach gdzie zapisanych jest 20 uczestników. Bieg planowany ulicami Brójec na 20 marca. Już tradycją Biegu Tropem Wilczym w Trzcielu jest możliwość rozgrzania się i posilenia pyszną grochówką wojskową serwowaną każdemu.

Galeria zdjęć (43):

Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Wróć do listy wpisów