Azymut na wygraną – pierwsze warsztaty

Jesteśmy już po pierwszych warsztatach „Azymut na wygraną – wygrywasz przyszłość” W dwudniowych zajęciach wzięło udział blisko 20 osób. Do Technikum Leśnego w Rogozińcu zjechały grupy z całej Polski – znalazły się osoba spod Krakowa, z Lublina, grupy z Bukowca, Siercza, Trzciela i z Rogozińca. Dwudniowe warsztaty rozpoczęto 24 czerwca.

Pierwszego dnia uczestnicy wzięli udział w zajęciach teoretycznych. Wysłuchali wszystkich niezbędnych informacji do realizacji projektów z młodzieżą, ale również do działań podobnych w projekcie Azymut na wygraną. Głos oprócz organizatorów zabrał również Jan Kostyszak ze Stowarzyszenia na rzecz Edukacji „Pomost” ze Świebodzina. Pierwszy dzień zakończono ustaleniem tezy debaty.
Drugiego dnia, tuż po śniadaniu, odbyła sie debata. Dwa trzyosobowe zespoły walczyły za i przeciw tezie, że „młodzież nie potrafi rozmawiać z władzą”. Ostatecznie teza została obalona. Po debacie przystąpiono do części praktycznej, w której uczestnicy nauczyli się montować filmy oraz stworzyli strony tytułowe do swoich gazet.

Powstały trzy filmy, relacje z warsztatów, które można zobaczyć na kanale YouTube – AzymutTV. Zachęcamy do systematycznych odwiedzin. Jak się okazało uczestnicy bardzo szybko pojęli technikę tworzenia filmów. Każda z grup zaprezentowała inną koncepcję przedstawienia warsztatów. Powstały również dwie tytułowe strony wymyślonych gazet. Uczestnicy nauczyli się składu gazety.

Galeria zdjęć (9):

Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie
Wróć do listy wpisów