Wybory samorządowe 2014 – na kogo możemy zagłosować?

Wybory samorządowe zbliżają się dużymi krokami. Do urn pójdziemy już 16 listopada, więc za niecałe trzy tygodnie. Na kartach do głosowania wybierzemy burmistrza, radnych gminnych i powiatowych, a także radnych do Sejmiku Województwa.

Spośród trzech osób zgłoszonych przez Komitety Wyborcze wybierzemy burmistrza. O fotel włodarza gminy powalczą: obecna pani burmistrz Maria Górna-Bobrowska, były burmistrz Jarosław Kaczmarek, a także Mirosława Maliszewska-Kulikowska. Co ciekawe, aby zgłosić kandydata na burmistrza należy obsadzić ponad połowę okręgów wyborczych kandydatami na radnych. Uczyniły to trzy komitety, stąd też trzech kandydatów.

Do Rady Miejskiej dostanie się 15 osób z całej gminy. Okręg nr 12 tworzy wieś Chociszewo. Z tego okręgu do rady gminy wejdzie tylko jeden mandat, a jest z czego wybierać. Komitety zgłosiły w tym okręgu aż trzech radnych. Będziemy mogli zagłosować na Pawła Pawłowskiego, Stanisławę Krajewską, a także na obecną radną Katarzynę Hegenbarth.

Do Rady Powiatu z naszego okręgu (Okręg nr 3 – Pszczew, Trzciel) dostaną się trzy osoby. Będziemy mogli wybrać te trzy osoby spośród dwudziestu kandydatów. Z Chociszewa nie ma kandydatów do Rady Powiatu. Do Sejmiku Województwa zagłosujemy na jedną osobę z listy 91-kandydatów. Tu też nie ma nikogo z Chociszewa.

Kiedy i gdzie głosujemy?
Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada 2014 r. (niedziela). Mieszkańcy Chociszewa pójdą oddać swoje głosy do obwodowej komisji wyborczej w Lutolu Suchym (stara szkoła). Komisje wyborcze będą otwarte od godz. 7:00 do 21:00.

Jak głosujemy?
Oddajemy po jednym głosie na burmistrza, radnego gminy, radnego powiatu i radnego Sejmiku Województwa. Rysujemy znak „X” w kwadracie obok nazwiska wybranego przez nas kandydata. Oddajemy zatem tego dnia cztery głosy. Pamiętajmy o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości.

Wróć do listy wpisów