Szlachetna paczka – może pomożesz?

W tym roku w Polsce kolejny raz organizowana jest akcja Szlachetnej Paczki. Jeśli mają Państwo możliwość pomóc osobom potrzebującym – zapraszamy!

Pomóc można wpłacając darowiznę na konto Szlachetnej Paczki lub wybierając konkretną rodzinę z listy. Lista rodzin, która potrzebuje pomocy znajduje się na stronie internetowej organizacji. Gorąco zachęcamy do jakiejkolwiek pomocy, w szczególności jednak rodzinom z naszego rejonu – Międzyrzecz.

Opisy rodzin z terenu powiatu międzyrzeckiego można zobaczyć klikając poniższy link. Może nawet nie wiesz, że Twój sąsiad potrzebuje pomocy?!

Zobacz listę rodzin w rejonie Międzyrzecz

SZLACHETNA PACZKA to to unikalny w skali światowej system precyzyjnej, konkretnej i mądrej pomocy rodzinom w potrzebie zorganizowany na tak dużą skalę. To oryginalny polski pomysł. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej zorganizowanych projektów społecznych w Polsce. Działa od 2001 roku i co roku łączy setki tysięcy Darczyńców, Wolontariuszy i rodzin w potrzebie. Wydobywa z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejszego.

Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Przychodzą do ich domów, docierają do prawdziwej biedy. Dopiero gdy dogłębnie poznają sytuację, podejmują decyzję o włączeniu rodziny do projektu. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. SZLACHETNA PACZKA tworzy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi. Paczki przygotowane przez Darczyńców Wolontariusze dostarczają rodzinom podczas FINAŁU, nazywanego WEEKENDEM CUDÓW. W tym roku to 9-10 grudnia.

Do SZLACHETNEJ PACZKI włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych. Naszym celem jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę. Dlatego do PACZKI trafiają te rodziny, dla których kontakt z wolontariuszem oraz wsparcie materialne będą impulsem do zmiany. Zwracamy szczególną uwagę na: historię konkretnej rodziny i przyczyny jej trudnej sytuacji, dochód przypadający na jednego członka rodziny, postawę – czy rodzina podejmuje jakieś kroki, by zmienić swoją sytuację.

Wróć do listy wpisów